-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

Yüksekokul ve meslek lisesi İpsala’ya RoboTrak’tan ödüllerle geri döndüler

Trakya Üniversitesi AR-GE Bilişim Topluluğu tarafından düzenlenen 4. RoboTrak '18 Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisinde İpsala MYO İle İpsala Ş.E.M.A Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ödül aldı

10:16:55 | 2018-05-09
-- Adversting 5 --

Yüksekokul ve meslek lisesi İpsala’ya RoboTrak’tan ödüllerle geri döndüler

Trakya Üniversitesi AR-GE Bilişim Topluluğu tarafından düzenlenen 4. RoboTrak '18 Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisinde İpsala MYO İle İpsala Ş.E.M.A Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ödül aldı.

 

Çizgi İzleyen Robot, Sumo Robot,  Mini Sumo Robot ve Serbest Kategori olmak üzere 4 kategoride gerçekleşen yarışmada Mini Sumo Robot yarışmasında;

 İpsala MYO- XTECH ile birinci, Serbest Kategoride ise Akıllı Süpürge ile ikinciliği alırken Şehit Er Mustafa Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Alanı öğretmen ve öğrencileri Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen roboTrak Robot Yarışması ve Teknoloji Sergisi 03/5/2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Ulusal düzeyde gerçekleştirilen yarışmaya birçok ilden lise ve üniversite öğrencileri katıldı. Yarışma bu sene çizgi izleyen, sumo robot , mini sumo robot ve serbest kategori olmak üzere toplam 120 robot yarıştı.

Trakya Üniversitesi SKS Ar-Ge Bilişim topluluğu tarafından düzenlenirken yarışmanın akademik danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Korhan Cengiz yaptı.

Yarışmalarda dereceye girenler şöyle belirlendi:

Çizgi İzleyen Robot:

1- Edirne Endüstri Meslek Lisesi

2- Edirne Endüstri Meslek Lisesi

3- Edirne Endüstri Meslek Lisesi

Sumo Robot:

1- Edirne Endüstri Meslek Lisesi- BATIHAN

2- FUJİYAMA

Mini Sumo Robot:

1-Trakya Üniversitei İpsala MYO- XTECH

2- Mektebim Bornova Folkart AL- MEKTOBOT22

3- Mektebim Bornova Folkart AL- MEKTOBOT35

Serbest Kategori

1- Trakya Üniversitesi- SHS-017

2-Trakya Üniversitesi İpsala MYO- Akıllı Süpürge

3- Robotik El

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü