-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

“16 yıldır bunları kaç defa vaat ettiniz, bu güne kadar ne yaptınız”

Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayları Ali Demirkıran ve Mansur İriş, İpsala’yı ziyaret ederek seçmenle buluştu

10:45:34 | 2018-06-06
-- Adversting 5 --

Saadet Partisi Milletvekili adaylarının ziyaretinden memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar, “Artık değiştirme zamanının geldiğine biz de inanıyoruz ve değiştireceğiz, inşallah.” dediler.

Milletvekili adayları, gündüz yapılan esnaf ziyaretlerinden sonra akşam da Saadet Partisi İpsala İlçe Teşkilatının iftar programına katıldı. İftar sonrası bir konuşma yapan Milletvekili adayı Ali Demirkıran, “Her zaman olduğu gibi seçim öncesi partiler bol keseden vaatlerde bulunurlar. Mevcut Siyasi iktidarın ‘seçim vaatleri’ arasında enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, faizleri indirmek konuları yer alıyor. Evet, 16 yıllık siyasi iktidarın vaatleri bunlar. Sanki iktidar partisinin değil de muhalefet partisinin vaatleri gibi. Peki, 16 yıldır bunları kaç defa vaat ettiniz, bu güne kadar ne yaptınız, diye adama sormazlar mı?” sorusunu yöneltti.

Demirkıran konuşmasının devamında, “16 senelik süreç boyunca Türkiye’nin bu kronik sorunlarını halletmek bir tarafa, artırarak bu noktaya getirdiniz. Bugün ise yeniden ‘bizi seçerseniz yapacağız’ demek, akılla mantıkla, siyasi ahlakla bağdaşıyor mu peki? Bugüne kadar çözülemeyen sorunlar ne yapılacak da çözülecek? İktidarın dış politikada kafa karışıklığını her an yaşayan ve dost – düşman ayırımını bir türlü yapamayan bir siyaset tarzı, bugün sanki  ‘taze kan’mış gibi vaatlerde bulunabiliyor. Komşularla ‘sıfır sorun’ diyerek başladıkları dış politikada sorunsuz hiç komşu bırakılmadı.

Borç para ve tüketerek büyüme modelinin çuvallaması belki son 4-5 senenin işi ama hala bu modelde ısrar ediliyor. Ekonomideki kötü gidişatı örtmek için Londra bankerleri ile görüşülüyor ve bir takım sözler veriliyor. Sonunda faiz artırımı sözü vererek sorunu çözdüklerini zannediyorlar. Uyguladıkları politikalarla ülke ekonomide, dış politikada, ahlaki yapıda, eğitimde, tarım ve hayvancılıkta iflas noktasına getirildi.

Tek çözüm, ‘MİLLİ KALKINMA’dır. Milli Kalkınma ise; Önce ahlak ve maneviyat. Gerçek demokrasi. Hukukun üstünlüğü. Kuvvetler ayrılığı. Yolsuzluklarla mücadele. Savurganlığa son verme. Toplumu ayrıştırmak değil, birleştirici olmak. Betona asfalta değil, üretim ve istihdama yönelik ağır sanayi hamleleri yapmak ve Adil paylaşımdır. Bunları gerçekleştirecek olan ise Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir.” dedi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü