-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

YAZ TATİLİ BAŞLADI

2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile yaz tatili başladı. Bu yıl İpsala’da 2 bin 938 öğrenci karne aldı.

10:28:27 | 2018-06-11
-- Adversting 5 --

İpsala merkez belde ve köylerinde bulunan okullarda   388 Anaokulu olmak üzere 1064 İlkokul, 1177 Ortaokul ve  309 Lise öğrencisi karne heyecanını yaşadı.

 

Karne töreni bu yıl İpsala Aliço Pehlivan İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleşti.

 

Törene, İpsala Kaymakam Vekili Süleyman Bakan, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, Aliço Pehlivan Köy Muhtarı Sezai Aytop, Ticaret Borsası Başkan İbrahim Girgin, İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürleri  Serkan Palabıyık ile  Erdem Mısırlı, Aliço Pehlivan Köyü Azaları ve Veliler katıldı.

           

Karne töreninde kısa bir konuşma yapan İpsala Kaymakam Vekili Süleyman Bakan, öğrencileri tebrik ederek;

 

 “ Eğitim Öğretim yılının sonuna geldik. Tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Yaz tatilinde iyi dinlenmenizi ve kitap okumanızı tavsiye ederim. Hepinize iyi tatiller dilerim.”  dedi.

 

İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ise

 

“Hayatta başarı için önce inanmak, sonra da hedefe varana kadar yılmadan çalışmak gerekir. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, film izleyerek, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneriyorum. Hedefimiz sanal ortamlara bağımlı kalan değil, sosyal ortamlarda özgün kimlikleriyle var olan bireyler yetiştirmektir. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur” diye konuştu.

 

Engin, eğitim camiasına da mesaj göndererek sözlerini şöyle tamamladı: “Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü