-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

Tetik; “Bu yaşatılan mezbeleliği lütfen acilen ortadan kaldırın”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Belediye Başkan adayı olan Cenan Tetik, İpsala Belediyesine ait halı saha ile sosyal tesislerin atıl bırakılarak bu alanın adeta kaderine terk edilmesini eleştirerek Belediyeyi gençlere ve halı sahaya sahip çıkmaya davet etti.

10:20:49 | 2018-06-11
-- Adversting 5 --

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Belediye Başkan adayı olan Cenan Tetik, İpsala Belediyesine ait halı saha ile sosyal tesislerin atıl bırakılarak bu alanın adeta kaderine terk edilmesini eleştirerek Belediyeyi gençlere ve halı sahaya sahip çıkmaya davet etti.

Cumartesi günü Kapucu mahallesinde bulunan Halı sahaya giderek burada bir açıklama yapan ve bunu da sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlayan CHP İpsala Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik halı saha ve sosyal tesislerin yer aldığı alanın inanılmaz bir şekilde mezbelelik (çöplük) haline getirildiğini ifade ederek başladığı konuşmasında; “ipsala belediye Başkanlığı ve meclis üyelerimizin spora ve gençlerimize vermiş olduğu önemi, bu alanda yaşatılanların çok acımasız olduğunu görüyorum. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kerman ve meclis üyelerini, gençlerimize ve halı sağımıza sahip çıkmaya davet ediyorum.” Dedi.

“Büyük paralar vererek yapılan sosyal tesisin hayata geçmemesi inanılmaz bir sorun”

Halı sahada herhangi bir görevlinin bulunmadığını kaydeden Tetik, “Halı sahaya gelmek isteyen vatandaşlarımız saat almak için görevli bulamıyorlar. Bu birinci sorun. İkincisi ise sosyal, anlamda büyük paralar vererek yapılan sosyal tesisin hayata geçmemesi nanılmaz bir sorun. Bu alanda sosyal bir ortamın yaşatılması mümkün değil. Gençlerimizin bu alanda spor yapabilmesi mümkün değil.” Şeklinde konuşarak halı saha etrafına atılan moloz ve kilitli parke taşlarının gençlerin spor yapmasını engellediğini söyledi.

“Bu yaşatılan durum bize yakışmıyor”

İpsala Sporda uzun süre başkanlık yaptığını ve sporun önemini bilen birisi olduğunu ifade eden Tetik, “İpsala’da sporu nasıl geliştireceğimizi, evlatlarımıza sporu nasıl sevdireceğimizi bilmiyorum. Halı sahada futbol oynamak için buradan bir çok arkadaşımızın Yenikarpuzlu Beldesine veya Keşan’a gittiğini duyuyorum, görüyorum. Belediye Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve sorumlulara seslenmek istiyorum. Evlatlarımızın başka alanlara göç etmemesi, sporu ve yaşadıkları mağduriyetleri önlemek için buralara sahip çıkın. Bu yaşatılan mezbeleliği lütfen acilen ortadan kaldırın. Bu yaşatılan durum bize yakışmıyor İpsalamıza yakışmıyor.” Dedi.

“Evlatlarımıza sahip çıkmayan belediye yönetimini kınıyorum”

Gençler için bol bol sosyal alanların oluşturulması gerektiğini vurgulayan Tetik; “Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kerman’a son olarak şunu söylemek istiyorum. Evlatlarımızın sosyal anlamda yaşatılan ve yaşananları sağlıklı bir şekilde elde etmesi gereken alanları bol bol oluşturmasını talep ediyorum. Evlatlarımız buradan başka başka alanlara gittiğinde, geldiklerinde sosyal ortamlarını belediyemizin kurduğu, belediye başkanlığımızın ve sosyal insanlarımızın İpsala Sporumuzun önderliğinde bu alanların yapılmasını talep ediyorum.

Bu alanda spor yapabilmek mümkün mü? Buraya el atmayan belediyemizi kınıyorum. Evlatlarımıza sahip çıkmayan belediye yönetimini kınıyorum. Çünkü burası Belediye Başkanlığı’nın alanıdır. Başkanımız bu anlamda geçmişte yapılanlara ve yaşatılanlara sahip çıkmıyor. Çıkmadığı için de İpsala halkının mülkiyetleri zarar görüyor” şeklinde konuştu.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü