-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

SGK’DAN ÖĞRENCİLERE KİDEP

Sosyal Güvenlik Kurumu 4. sınıf öğrencilerine "Kayıtlı İstihdamı" anlattı.

09:58:47 | 2018-05-25
-- Adversting 5 --

Kayıtlı İstidamın Desteklenmesi Projesi  (KİDEP) kapsamında Sosyal Güvenlik konusunda, denetimin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadelede yeni politikalar üretilmesi amacı ile oluşturulan 14 ana faaliyetten biri olan ve 16 ilde uygulamaya başlanılan programda;  

belirlenen illerde bulunun ilkokul 4.Sınıf öğrencilerine sosyal güveliğin önemi, hak ve yükümlülükleri anlatarak öğrencilere hikâye kitabı, kumbara ve çanta hediye edildi.

   Bu kapsamda 24 Mayıs 2018 Perşembe günü İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, eşliğinde, İpsala Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü İshak Marangoz İpsala Merkezde ve beldelerinde bulunan 4. sınıf öğrencilerini ziyaret etti.

 Gerçekleşen ziyarette Marangoz ilkokul 4.sınıf öğrencilerine SGK ´nın anlamını ve amacını anlattı. Daha sonra SGK Müdürlüğünün hazırlamış olduğu hikâye kitabı, kumbara ve çantaları hediye ettiler.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet ENGİN, "Sosyal Güvenlik Kurumunun ‘Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi’  kapsamında İlçe merkezi ve beldelerimizdeki ilkokul 4. sınıf öğrencilerimize yönelik hazırlanmış olan bilgilendirici materyallerin dağıtımını gerçekleştirdik. İpsala Sosyal Güvelik Merkez Müdürü İshak Marangoz´a ve projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz." dedi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü