-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

Koru: “Emek ve masraflarımızın karşılığını inşallah harmanda alırız”

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi ve çeltik üreticisi Ahmet Koru yaptığı açıklamada; çeltik sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken girdi maliyetlerinin geçen yıla göre, yüzde 30 oranında arttığını kaydetti

10:51:26 | 2018-06-06
-- Adversting 5 --

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi ve çeltik üreticisi Ahmet Koru yaptığı açıklamada; çeltik sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken girdi maliyetlerinin geçen yıla göre, yüzde 30 oranında arttığını kaydetti.

2018 yılı üretim sezonunun tüm üreticilere hayırlı olmasını dileyen Koru, şunları söyledi: “Çeltikte ekimler hemen hemen bitti diyebiliriz. Su basan bazı yerlerde gecikme yaşanmış olabilir. Ama oralarda da, ekimler bugün yarın tamamlanacaktır. Şuanda, ilaçlama çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. İlaçlama sona erdikten sonra gübre atma işlemine geçilecek. Kısacası, bakım çalışmaları harman dönemine kadar devam edecek.

Harman, 10-15 Eylül 2018 tarihinde başlıyor. Eylül ayının sonunda harman hızlanıyor. İnşallah iyi bir harman dönemi olur. Şuanda, suyla ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını görüyoruz. Sıkıntı olursa da, haziran ayının sonunda kendini belli eder. Barajlarımızda doluluk oranları iyi seviyede. Meriç Nehri’nde de, su seviyesi iyi. Bulgaristan’da da, barajlar dolu durumda. Meriç’ten gelen su üreticilere birlikler kanalıyla dağıtılıyor. Eğer çok ihtiyaç olursa, barajlardan da, su kullanılabilir. Allah’ın izniyle bir sıkıntı olmadan sezonu tamamlarız.”

Girdi maliyetlerinin son 1 yılda çok fazla artmış durumda. Özellikle mazot, gübre, ilaç ve çalışan ücretleri olmak üzere toplamda geçen yıla göre; yüzde 30 oranında bir artış söz konusu. Verim, randıman ve fiyat inşallah iyi olur. Emek ve masraflarımızın karşılığını inşallah harmanda alırız. Bölgemizdeki üreticiler her türlü olumsuzluğa rağmen üretmeyi seviyor. Her şeyin iyi olması biz, üreticileri üretme anlamında kamçılar. Üretici açısından hayırlı bir sezonun olmasını diliyorum.” (Gündem Saros)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  GÜNDEM

Tümü