-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

KERMAN VE MECLİS ÜYELERİ YIKIMIN ALTINDA KALACAK

Tetik 34 dükkanınız olsaydı, 14 dükkana bir müteahhite verir miydiniz?

14:01:12 | 2018-06-05
-- Adversting 5 --

 

 

Yeni Gazete sahibi ve CHP İpsala Belediye Başkan adayı Cenan Tetik, İpsala Belediye meclisinin oy çokluğu ile almış olduğu kararla Kasaplar Halinin yıkımı öncesi 1 Haziran 2018 Cuma günü Yeni Gazete binası önünde son kez bir açıklama yaptı.

4 aydır vermiş olduğu hukuk mücadelesi sonucunda Kasaplar Halinin yıkılması konusunda İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın geri adım atmadığını söyleyen Tetik,  Kerman ve meclis üyelerinin bu yıkımın altında kalacağını iddia ederek şunları söyledi:

“KASAPLAR HALİ RANT İÇİN KURBAN EDİLMİŞTİR”

“1983 yılında İpsala’mızda kurulan Yeni Gazete uzun yıllardır vermiş olduğu mücadelelerle kamuoyu adına denetlemeler yapıp halk adına mücadele veren Yeni Gazete, bugün itibariyle kasaplar halinden taşınmıştır. 4 aydır vermiş olduğumuz hukuk mücadelesi sevgili başkanımız Mehmet Kerman’ın bölgemizde 34 dükkan varken yapmış olduğu tacizler, baskılar bugün son bulmuştur. Zaten İpsala halkının kendisine ait olan bu yerde kiracı olarak bulunuyorduk. Bugün itibari ile bu alandan çıkıyoruz. Benim şahsım olarak, Cenan Tetik olarak karşı durmamın tek sebebi; bizden önce atalarımızın yapmış olduğu Kasaplar Halini, emekleriyle yapmış oldukları Kasaplar Halinin bir müteahhide verilmemesi için sevgili başkanımla defalarca konuştum ama bu konuda kesinlikle başkan geri adım atmadı. Bir rant projesidir bu. Kasaplar hali rant için kurban edilmiştir.

“BURADA 34 DÜKKAN VARKEN BELEDİYE 14 DÜKKANA MÜTEAHHİTLE ANLAŞMIŞTIR “

Bu hukuk mücadelesinin sonunda biz buradan ayrılmaya karar verdik. Yerimizi terk ediyoruz. Buradan bu inşaatın yapımını alan müteahhide de seslenmek istiyoruz. Bundan sonra buraya yapılacak hizmetin müteahhit tarafından gözden geçirilmesini talep ediyoruz. Bu alan İpsala Halkının alanıdır. Burada 34 dükkan varken Belediye 14 dükkana müteahhitle anlaşmıştır, 32 tane evi ve 2 tane dükkanı da müteahhit alacaktır. Bu ne demektir ?

İpsalalı tüm yurttaşlarıma seslenmek istiyorum. Sizin bir yeriniz olsaydı, 34 dükkanınız olsaydı, 14 dükkana bu yeri bir müteahhide verir miydiniz? Verseydiniz hangi sebeple verirdiniz.”

“KERMAN VE MECLİS ÜYELERİ YIKIMIN ALTINDA KALACAK”

 Onun için, sevgili belediye başkanı yapmış olduğu bu projeyi belediye adına yapmış olsaydı anahtarlarımızı teslim etmeye ilk günden beri hazırdık ama belediye başkanını bu anlamda kınıyorum. Bundan sonraki süreçte Mehmet Kerman ve meclis üyelerinin Kasaplar Hali yıkımının altında kalacağını düşünüyorum. 4 meclis üyesinin hayır oyuna karşılık 6 meclis üyesinin evet oyuyla Meclisten geçen bu karar İpsala’nın geleceğini etkileyecektir. Bundan sonraki süreçte İpsala’ma, İpsalalılara başarılar diliyorum. Teşekkür ediyorum, selamlar sevgiler”

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü