-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

Kerman; “Hiçbir yere bir kuruş borcumuz yok” demişti ama!!!

BELEDİYE BORCUNU 4 YILDA 10’A KATLADI

09:31:06 | 2018-05-28
-- Adversting 5 --

2014 yılı CHP Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, “Kerman İpsala Belediyesini borç batağına sürüklüyor ve gelecek yıllar için İpsala Belediyesi ipotek altındadır.” dedi.

Tetik, 2017 yılı İpsala Belediyesi faaliyet raporunun yayınlandığı bu günlerde Mehmet Kerman, Belediye başkanı olduktan sonra borçların yüzde bin arttığını, belediyenin; 2014 yılında Mehmet Karagöz’ den aldığı borç rakamının 2 milyon 447 bin 267 lira 85 kuruş olduğunu, 4 yıl içinde borcun 28 milyon 344 bin 645 lira 39 kuruşa yükseldiğini söyledi.

Tetik, “Bu borç yükünü bildiği halde, geçtiğimiz günlerde Keşan FM’de yaptığı röportajda “Kerman, “Hiç bir yere bir kuruş borcumuz yok, babamın parası ile yapacak halimiz yok!” gibi ifadeler kullanarak kendi ile çelişmiştir ve aldığı kredi borçlarının faizinin 10 trilyon olduğunu söylemiştir. Bunca borca rağmen yapılan hizmetlerin niteliği ile ilgili sayın başkanımıza şunları sormak istiyorum?

1) İçme suyu projesi, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan tarafından açılışı yapıldığı halde su hala neden akmadı, bu proje yapılırken İpsala Belediyesi bu projeyi neden denetlemedi?

Halkın mağdur edildiği Bu projede ihalenin önemli bir rakamını oluşturan ve boruların altına koyulan kumun koyulmadığını, boruların ağır iş makineleri ve taşıtlar geçtiği için patlaklar oluştuğunu, bu yüzden halkın içme suyuna hala kavuşamadığını, belediyenin zarara uğratıldığını biliyor musunuz?

2) Dörtyol mevkiindeki Petrol ofisi arsası için, özel bankadan faizleri ile 5 milyon 600 bin lira kredi alındığı ve belediyenin parası ile ödendiği halde hala neden bu arsaya proje üretilmemiştir? Yoksa bu arsa, karayokuş mevkiinde Petrol Ofisi'nin arazisinden 1,5 kilometre ileride yeni imardan benzinlik olarak geçen, belediye başkanımız Kerman’a ait kurulması planlanan benzinlik için eski Petrol Ofisi arsasının ruhsatının iptal edilmesi gerektiği nedeniyle mi alındı?

3) Kapalı Pazar Yeri projesi İller Bankası kredisiyle 8 milyon 734 bin 667 lira 3 kuruşa yapıldı. Kredi ile yapılan bu dükkanların 3 kez ihalesi yapıldığı halde satılamamasının nedeni nedir?”

Tetik, Kerman’ ın “Hiç bir yere bir kuruş borcumuz yok. ”sözüne istinaden belediyenin borcunun 4 yılda 2 milyon 447 bin 267 lira 85 kuruştan 28 milyon 344 bin 645 lira 39 kuruşa çıkarıldığını, İpsala Belediyesi'nin; Kerman’ın seçim vaatlerindeki AK Parti iktidarından ve projelerinden destek almadığını, belediyenin özkaynaklarını tükettiğini ifade ederek Kerman’ın 2014 yılında İpsala belediyesini CHP’li İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’den devraldığındaki borç listesi ile görevde bulunduğu 4 yıldaki İpsala Belediyesinin borç listesini yayınladı.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü