-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

“İpsala'mızı RANT'a kurban etmeyin!”

İpsala Kasaplar Halinin yıkılmasına vatandaşların sosyal medyadan tepkisi devam ediyor.

11:42:18 | 2018-06-05
-- Adversting 5 --

Ümit Çakırcalı isimli vatandaş, sosyal paylaşım sitesinden dile getirdiği tepkide, bu ihalenin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi;

“Önemli olan Kasaplar Hal'inim YIKILMA SI değildir!.

Eski bir binadır, tarihi bir özelliği yoktur. Önemli olan buradaki esnafın zorla ve baskılarla, büyük bir hukuksuzlukla, kanun ve kural tanımadan, TAHLİYE kararı olmadan, Belediye Meclisi'nin almış olduğu karar ile yerlerinden çıkarılması ve en önemlisi burada bulunan 34 adet dükkana karşılık müteahhit ile yapılan anlaşmaya göre 14 dükkanın belediyeye verilmesidir.

Tartışılması gereken budur! Nereden bakarsanız bakın 20adet dükkan BUHAR olmuştur. İhalede hem ticari bir başarısızlık, hem de İpsala Belediye'sinin uğradığı KAMU ZARARI vardır.

Eğer MEHMET KERMAN Bey ve bu kararda imzası bulunan Meclis üyeleri Bu YIKIM KARŞILIĞI 34 dükkan alsaydı tüm İpsalalılar bu anlaşmayı ALKIŞLAR'dı, Kimse de bu konuya itiraz etmezdi.

Tartışılan konu YIKIM değil! Budur!.

Bu kararda imzası bulunan başta Mehmet Kerman Başkan ve Meclis üyelerine sormak isterim; bu yer sizin şahsi yeriniz olsaydı, üzerinde 34 dükkan bulunan bir yeri 14 dükkan karşılığında Müteahhide verirmiydiniz? samimi cevaplarınızı bekliyorum.

Bu olay KAMU VİCDANINI YARALAMIŞTIR. Sanırım en Mutlu'su bu ihaleyi alan MÜTEAHHİTTİR.

İpsala'mızı RANT'a kurban etmeyin!. Bu ihaleyi tekrar gözden geçirmekte YARAR vardır!

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü