-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

İPSALA İMAM HATİPTEN ÇOŞKULU MEZUNİYET TÖRENİ

İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Mezuniyet Töreni 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Saat 14.00’da İpsala Belediye Düğün Salonunda gerçekleşti.

09:57:09 | 2018-05-25
-- Adversting 5 --

İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Mezuniyet Töreni 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Saat 14.00’da İpsala Belediye Düğün Salonunda gerçekleşti.

İpsala İmam Hatip Ortaokulu üçüncü yılında 27 öğrenci mezun verirken İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci yılında 8 mezun verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Hakan KARA ALİ tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mealinin okuması ile devam etti.

“4 YIL BOYUNCA EMEK VEREN HERKESE OKULUMUZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Okul müdürü Yaşar Kılınç, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kılınç, konuşmasında şunları kaydetti:

 “Zaman su misali hızla akıp geçiyor. Bir eğitim – öğretim yılının sonuna geldik. Hızla akıp giden yıllar bazılarınızı bir üst sınıfa,  bazılarınızı okul yıllarının sonuna getirdi.  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma’  ideali taşıyan tüm öğretmenlerime, Okul Aile Birliği Başkan ve üyelerine ve velilerimize 4 yıl boyunca emek veren herkese okulumuz adına teşekkür ederim.

 Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmek için elimizden geleni yaptık ve büyük ölçüde başardığımıza da inanıyorum.

Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bu güne dek, eğitildiniz. Bilgi ve erdemle donatıldınız nihayetinde bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Lise hayatınızın bitmesi yeni bir hayata başlangıcınız olacaktır. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi temsil edeceğinize olan inancım tamdır” diye konuştu.

Daha sonra dereceye giren İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerden Hayati Teker ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Talha Eren Milet’e İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman tarafından plaket verildi.            Okul birincilerinin yaş kütüğüne isimlik çakması ile devam eden program Öğrenciler adına okul birincilerinden Hayati Teker’in konuşmasını yapması ile devam etti.  

Duygu ve düşüncelerini ifade eden Teker, konuşmasında şunları kaydetti:

 “AİLEME DE HUZURLARINIZ DA TEŞEKKÜR EDERİM”

“Sekiz yıllık eğitim hayatımızda iyi kötü bir sürü şey yaşadık. Kimi zaman öğretmenlerimizi türlü yaramazlıklarımızla bezdirdik. Kimi zaman ise onları dünyanın en mutlu insanı yaptık.  Bizlere kızdılar, ama bizlere karşı hiç tükenmeyen bir sevgileri vardı onların. Şimdi eğitim hayatımızı kapsayan ortaokul hayatımızın sonlarına geliyoruz. Benden desteğini hiç esirgemeyen yanımda oldukları her daim hissettiren aileme de huzurlarınız da teşekkür ederim. Tüm arkadaşlarıma lise hayatında başarılar diler, öğretmenlerime saygılar sunarım.”

Daha sonra Talha Eren Milet bir konuşma gerçekleştirdi. Milet, duygu ve düşüncelerini şu sözleri ile ifade etti:

“HANİ ANLATILMAZ YAŞANIR DERLER YA İŞTE AYNEN ÖYLE”

 “ bazı şeyler vardır hayatımızda yaşamın bir parçasıdır. Ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini,  kaybedeceğimizi anlayana kadar. Okulda öyleymiş ama biraz geç anladık. Evet, mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o 4 yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz. Söylenecek çok fazla şey olduğunu sanmıyorum. Hani anlatılmaz yaşanır derler ya işte aynen öyle.  Bu gönül yolculuğunda elimizden tutan koca kalpli öğretmenlerimize ailelerimize ve okulun tüm çalışanlarına binlerce teşekkür ederiz.”

“GRUP KIYAM” PROGRAMA BÜYÜK RENK KATTI

Program konuşmaların ardından üst sınıfların altsınıflara Bayrak, Kur’an-ı Kerim ve sancak teslim töreni gerçekleşmesi sonrasında Müzik Öğretmeni Nilay Boybaş, yönetiminde İlahi Korosunun seslendirdiği eser büyük alkış aldı.      

Geçici mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından “Grup Kıyam” verdiği mini konser ile mezuniyet törenini renklendirdi.

Konser sonrasında tüm öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü