-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

GÜMİLCİNELİ, CHP İPSALA İLÇE ÖRGÜTÜNÜ ZİYARET ETTİ

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’den 27. Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı Erdoğan Gümülcineli, CHP İpsala İlçe Örgütüne nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

14:14:37 | 2018-05-09
-- Adversting 5 --

“bu erken seçim değil, baskın seçim”

Konuşmasının başında Haziran ayında gerçekleşecek olan genel seçimlerin beklenmedik bir tarih olduğunu söyleyen Gümülcineli; “24 Haziran Genel ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Beklemediğimiz bir seçimdi buna ben erken seçim demiyorum; baskın seçim diyorum. Erken seçimi bizde CHP örgütleri olarak istiyorduk ama böyle kısa bir takvime sıkıştırılmış seçim diğer siyasi partililere hazırlıksız yakalayıp bu süreci kendi lehlerine çevirme kurnazlığı ile alınmış bir karar. Oysaki siyasi iktidarlara düşen, bu ülkeyi yönetenlere düşen, ülkede gerçek demokrasinin varlığını sürdürebilmesi için partililerin genel veya yerel seçime girebilecek zaman dilimini takvimini saplayarak, düşünerek, ona göre seçim tarihini belirlemesi gerekirdi. Bu baskın bir seçim oldu” diye ifade etti.

“Cumhuriyet tarihinde olduğu gibi CHP yine üzerine düşen görevi yaptı”

Gümülcineli, konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisinin ülke için gereken fedakârlıkları yaptıklarını kaydederek;

“Ülkemiz sıkıntıda zaten daha da sıkıntıya sokabilir. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi burada ülkenin menfaatlerini kendi menfaatlerinden önde tutarak diğer siyasi partililerinde bu genel seçimlere veya Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girmesi için çok büyük fedakârlık yaptı. Cumhuriyet tarihinde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi yine üzerine düşen görevi yaptı. Karşısında belki de rakip olabilecek partililerin bile seçime girmesini sağladı. Bu anlamda bizim bu ülkeye ne kadar sorumluluk duyduğumuzu halk takdir edecektir diye düşünüyorum. Halka gitmekten korkmayacağız. Halkın verdiği karar sonuna kadar saygılı olacağız” dedi.

Geçen hafta sonu Keşan’dan ’den 27. Dönem Edirne Milletvekili aday adaylığını açıklayan Gümülcineli, bunun bir nezaket ziyareti olduğunu ifade ederek aday adaylığı ile ilgili ilerleyen günlerde yeniden İpsala ziyareti gerçekleştireceğini söyledi.  

Ziyarete CHP İpsala İlçe Başkanı Av. Ahmet Uğraş Uybaş CHP Kadın Kolları İpsala İlçe Başkanı Ayşe Bircan ve CHP yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. 

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala haber

Tümü