-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

Erikli’de bazı noktalar ihale yoluyla kiralanacak

Yaz sezonu yaklaşırken, Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde, Erikli Sahili’nde yapılacak çalışma ve uygulamalar da hayata geçirilmeye devam ediyor.

09:42:10 | 2018-05-07
-- Adversting 5 --

Yaz sezonu yaklaşırken, Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde, Erikli Sahili’nde yapılacak çalışma ve uygulamalar da hayata geçirilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay içinde Keşan-Erikli kara yolunda bulunan izinsiz tabelalar toplanarak çevre kirliliğinin önüne geçilirken, planlanan diğer bir uygulama olan kumsaldaki bazı noktaların ihale yoluyla işletmecilere verilmesi uygulaması da hayata geçiyor.

Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Edirne Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu tarafından, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 09.30’da düzenlenecek toplantıda, Erikli’deki kumsalların kiralanması konusunun konuşulacağı öğrenildi.

Erikli’deki kumsalların kiralamasıyla ilgili duyurunun 27 Nisan 2018 tarihinde, Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün internet sitesinde yayımlandığı görüldü.

Yayımlanan gündemde, Erikli’de kumsal alanlarının “Kumsal kiralama talebi-1-2-3-4-5-6-7-8” şeklinde ayrıldığı gözlendi.

Konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesinde açıklamada bulunan Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu ve Trakya Platformu Hukuk Kurulu üyesi avukat Bülent Kaçar ise, şunları söyledi: “Eğer komisyon Erikli kumsallarının ticari işletmelere kiralanmasına onay verirse, Erikli’de tatil yapmak isteyen halkımız büyük sorunlar yaşayacaktır. Halka ait kumsallar ticari anlayışa ve kazanca kurban edilemez. Anayasaya göre kıyılar halkındır. Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerler halkın kullanımına, kamu yararına özgülenmiş olup halka aittirler. Kumsallar tabiat varlıklarıdır. Komisyon tabiat varlıklarının korunması için kurulmuş olup; kumsal kiralama taleplerinin tümünü reddetmelidir. Edirne İl Genel Meclisini, tüm Trakya milletvekillerini, Keşan Belediyesini, Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifini, tüm Trakyalıları doğal varlıklarımıza, halkın ortak değerlerine sahip çıkmaya davet ediyorum.” (Volkan Gazetesi)

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  GÜNDEM

Tümü