-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

-- Reklam Alanı 1 --

ADALETE, MAHKEME’YE SAYGI BU MU BAŞKAN?

İpsala Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman çok çalışkan ve çok aktif bir insan Özel sektörden gelen bir fabrika patronu.

20:02:37 | 2018-05-15
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

İpsala Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman çok çalışkan ve çok aktif bir insan Özel sektörden gelen bir fabrika patronu. İlçede birçok atılımlar yapıyor. Ama gözetmediği bir husus var. O da şu Partisinin klasik yaklaşımı, Ben yaptım oldu yada ben yaparım olur. Tecrübesi az olduğu halde birde bu ben yaparım mantığı ile bir meclis kararı ilçe merkezindeki belediyeye ait işyerlerinin yerini başka şekilde değerlendirmeyi düşünüyor.

Senin adalete, mahkemeye saygın bu mu başkan?

Orada esnafların itirazlarına rağmen ve hukukî işlemler yollar tamamlanmadan binaları boşalttırıp yıkıma geçiyor. Tabii ki buralarda kiracı olanlar da mağdur oluyorlar. Ve son gelen mahkeme kararında yargı diyor ki; Tahliye davası açılmadan sen kasaplar halini boşaltamazsın. Ama sen hukuku dinlemedin boşalttırdın, yıktın. Bu kadar acelen deden başkan?

İpsala hal binaları bir yerde İpsala tarihinde anıların oluştuğu bir nokta

İpsalada şehir içinde yarınlara çocuklarımıza torunlarımıza geçmişi gösterecek neyimiz kaldı? Çarşı merkezinde eski belediye binası mı? Okul mu? Değirmen mi? Çeşmeler mi? Tarihimize ışık tutacak neyimiz kaldı. Yoksa İpsala’da nüfus patlaması oldu da yeni yerleşim alanları mı bulunamadı? Hangisi? 35 sene öncesi 10500 nüfuslu İpsala bu güç kaç nüfus? Kasaplar hali rant hesabı yapanların gözüne mi geldi? Hani ya Mehmet Kerman Başkan yatırımları Kapıcı mahallesine yaptırıyordu? Ama AKP’nin “Ben yaparım olur” artık tarihsel anılara yerleşmiş bir alanı hem de hukuku hiçe sayarak apar topar yıkıma geçti.  Bu acele neden?  Kimin bu kadar acelesi var? Buradan kimler ne kadar kazanacak?

Hukuk üstün geldi şimdi

Sayın Mehmet Kerman Başkan, Şimdi Hukuk’un kararına uyacak mısın? Yoksa kendi mantığında ve kararında israr mı edeceksin. Doğal gaz, yol ve alt yapı çalışmalarını güzelce tamamlayıp meyvasını toplamak varken yanlış yaptın başkan, hemde aceleyle çok yanlış yaptın. Sayın Mehmet Kerman adaleti, mahkeme kararını bekleseydiniz ne olurdu? Burası bunca zaman beklemiş zaten.  İlla ki malum ben yaparım olur mantığını kullanmaya, hiç yoktan bir sürü mağdur yaratmaya adeta kaş yapayım derken göz çıkarmaya ne gerek vardı? Dimi yani? Daha görevde zamanınız da var nasıl olsa. . İpsalalılar görecek ve zamanı gelince bir değerlendirmeye tabi tutacaklardır elbette. İlk sınav 24 Haziranda.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü