Bu İçeriği Paylaş
25 Aralık 2015 Cuma

DENEYİM ACIMASIZ BİR ÖĞRETMENDİR

Yazar: 
Semiha TETİK 

Yazar Hakkında: 


 Ne dostluk, ne sevgi, ne vicdan, ne öfke, ne umut, ne de bir arzu. Bütün duygular karmaşa içinde zamanın duvarları arasında sessiz bir çığlığa dönüştü ve sustu…
Hayat dediğimiz şey, umut demek değil mi? Emekli için, memur için, işçi için, esnaf için, öğrenci için hep bir bekleyiş. Bir türlü cevap bulamayan, yarım kalan, ağzımızda acı bir tat bırakan, bireyselleştiren bir çarka dönüşüyor. Bizler de Donkişot gibi yel değirmenleriyle savaşıyoruz. Azla yetinmeye alıştırıldık. Verilen kuş kırıntısı kadar zamlar enflasyonla eriyip giderken biz bunu bile aldığımıza şükür eder hale geldik.
Günlük yaşıyor, günlük ilişkiler kuruyoruz. Akşam olunca da sığınaklarımıza çekilip yalnızlığımızı seviyoruz. Giderek birbirimizden kopuyor, uzaklaşıyoruz. 
Hep eskiye olan özlemlerimiz vardır. Eskiden güzel akrabalıklarımız, komşuluk ilişkilerimiz vardı. Sağlam dostluklarımız, gerçek arkadaşlarımız vardı. Aşklarımız, sevdalarımız da güzeldi. Sevgiler gerçekti. İlişkilerimiz samimiydi. Hatta kavgalarımız da. Kısacası bizi biz yapan her şey. 
Şimdi ise dostluğun adı menfaat oldu. Birbirimize güvenmiyoruz. Giderek yalnızlaşıyoruz. Ben odaklı kişilere dönüştük. Önce ben…
Benim oğlum, benim kızım, benim işim, benim evim, benim arabam, benim ………………. Sen sonra geliyorsun. Aman kimse bana dokunmasın gibi düşüncelerimiz var. 
Gökyüzünde hiçbir bulut yokken bir gemi inşa eden Nuh Peygamber inancının peşinden gitmiştir. Bizler inancımızı da kaybettik. Doğru olduğunu bildiğimiz, inandığımız düşünceleri ve insanları bir anda silip atabiliyoruz. Vicdanlarımız içimizde mahkum……….
Samimiyet nedir, gülen bir yüz, güvenle bakan bir çift göz, sımsıcak bir el ve sıkıca sarılmak değil midir? Onu da koyduk mezara. Üstünü de örttük toprakla, taşını bile diktik. 
Ya sevgi! Sevgi nedir? “sevgi emektir” diyor Türkan Şoray eski bir Türk filminde. Evet sevgi emektir, koşulsuz vermektir. Zaman ayırmak, dertleri, sevinçleri paylaşmaktır. Ne yazık ki o da şarkılarda ve eski filmlerde kaldı.
Zamanın içinde toz tanecikleri gibi dört yana savrulurken öğreniyoruz. Çünkü deneyim acımasız beri öğretmendir. Sonunda gerçekten öğrenirsin….
Sevgiyle kalın .

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi