Bu İçeriği Paylaş
26 Temmuz 2016 Salı

SORUNSUZ İNSAN MI VAR ?

Yazar: 
karizma 

Yazar Hakkında: 


 Herkesin bir sorunu var.Küçüğünden büyüğüne hiç fark etmez.Öyle ahım şahım olmasına da gerek yok hem. Bir çocuk ağlıyor tek katlı şirince bir evin yanında , diğer yanda bisiklete binen küçük çocuklar. Bir bebek ağlıyor odada tek kaldığı için ve koca bir insan ağlıyor sevgilisinden ayrıldı diye. Bazısı alamadığı eve bazıları da binemediği arabaya üzülür. Nedenlerimiz hep ayrı da olsa sonuçlarımız hep aynı.

 

Sorunlarla yaşıyoruz her an her dakika. Bazen boyun eğiyoruz bazen de baş ediyoruz onlarla. Yaşımız ve mevkiimiz ne olursa olsun ya da sorunlarımız her ne olursa olsun öncelikle şunu bilmeliyiz ki: Küçüğünden büyüğüne her dert insan içindir.Baş edilir,boyun eğilmez. Zaten ALLAH  insana kaldıramayacağı yük de vermez.

 

Keşke sırt çantası olsa da öyle işimize gelmediği zamanlarda bıraksak kuytu yerlerde. Sen aklından çıkartmak istesen de o hep senin zihninin bir köşesinde seninle oyuna hazır. Sadece sen üzülürsün bir başkasına gerek yok. Seninledir onun işi hep.Beynini kemirir,seni tutsak eder, hapseder yani. O an artık bitmişsindir. Sen artık onun emrindesindir. Mantıklı tarafının tutsak edildiği duyguların hakim olduğu bir bakış açısıyla yaşarsın bundan sonra. Keşkeler başlar ardından hep keşkeler…Duygularla başlayan keşkeler. Sabırlı olmalıyız hem de çok sabırlı. İçimizdeki sorunu tamamen yok edene kadar. Ya da yokmuş gibi davranmalıyız. Her an onun esiri olmamak için onsuz yaşamayı da bilmeliyiz. Akıl vermek kolay hem de çok kolay ama iş onu yapmaya gelince eminim herkes aynı şeyleri yapardı. En iyisi en kısa zamanda bırakırdı,en kötüsü de ömür boyu onunla mücadele etmek zorunda kalırdı.Sorunsuz insan yoktur yeter ki aklını meşgul etsin. Küçük bir sorunla başlar ve çözüm alınamazsa büyür gider. Bir bakmışsınız ki beyniniz o yükü kaldıramıyor. İşte o zaman kafanız davul gibi olur, patlayacakmışçasına. Kimisi kolay yolu seçer bu dünyadan ayrılarak, kimisi de baş etmeye çalışır elinden geldiğince. Bir bakmış ki ömrü geçmiştir.Sonra dönüp bıraktıklarına bakar ve yine üzülür , yine sorun eder kendi kendine.Diyorum ya ; sorunlar , sorunlar,sorunlar…

 

Sorunlarımız bizleri tutsak etmeden onları yenmenin formülünü şimdiden arayıp bulmalıyız. Yoksa geçen zamana ve kaybedilen gençliğimize yazık olacak. Unutma: İnsan her gün yeniden doğmuyor. İkinci bir şansımız da yok. O zaman en iyisi için uğraşmalıyız.

 

 

 

                                                                                                                      Karizma_8

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi