Bu İçeriği Paylaş
18 Mart 2016 Cuma

HESAPTA ASLAN

Yazar: 
ZÜLFİYE 

Yazar Hakkında: 


 Ne kadar , kaç gün sürer kayıp giden bir insanın yasını tutmak… Ne şekilde ölse unutmayız mesela , yada yakın mı yoksa uzak mı olsaydı aklımızda kalırdı . Çok büyük bir aşk yaşayıp yarım mı kalması , yoksa doğacak çocuğunu koklayamaması , çok isteyip  kazandığı okulun mezuniyetine katılamayışı , biricik kızının düğününde kuşağını bağlayamaması…. Hangisi yakar canınızı daha fazla. Hiçbiri ! Hiçbiri aklımızda kalmaz . Diğerleri gibi sadece yıl dönümlerinde sosyal hesaplarımızdan anma mesajı atar hatırlarız.

    Ne bu sosyal medya gerçekten bilgilendiğimiz mi , amacını aşan mı yoksa kendimizi avutmak mı…Ne kadar gerçek yazdıklarımız , ne kadar içten.

   Konuya Ankara katliamını örnek alarak başlamak istedim çünkü en çok terör olaylarında sosyal medya normalinden fazla harekete geçiyor. Bir baktım heyttt be savaş alanı herkesin profili sayfalar karardı. Sorsan o gün herkes #ANKARA ….Sorsan hadi sokaklara desen kimsede tık yok . Herkes kapı

Kaybettiklerimizle ve yakınlarıyla o gün tek yüreğiz , acıları acımız , hayatlarına doyamamış insanların fotoğraflarıyla dolu her yer…  Yine sorsan hadi sokaklara desen kimsede tık yok . Herkes kapı cam..

   Oldu mu ertesi gün sadece dikkat! Bomba her yerde …. Bak bak memleketimin güvenlik önlemine bak şu şu plakalı araçları ihbar et, bu numaralar ararsa açma ,kalabalık yerlere gitme , nereye kadar?

   Üç gün sonra mı ? Hayat tüm hızıyla devam.  Ehhh tabi lafım yok mecburuz ,ama unutmayın yahu unutturmayın , bir gün sizin de başınıza gelebileceğini . Velhasıl kelam hepimiz bilgisayar başında nelere dönüşüyoruz , kendimizi ne sanıyoruz , ne kadar doğruyuz ….

   Ama en çok şunu merak ediyorum yarın ne olacak , acaba ben mi sen mi o mu …. Çözüm hiç metrobüse binmemek, avmye  gitmemek mi ? Yoksa sabah evden çıkarken çocuklara okunmuş şeker mi vermek … Her an ateşler içinde parçalanarak ölmek korkusu ne kötü dimi… Halbu ki yaşamak bu kadar güzelden bu canım  memleketim de …

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi