Bu İçeriği Paylaş
8 Ekim 2017 Pazar

Huzur Limanım

Yazar: 
UMUT 

Yazar Hakkında: 


 Vefa nedir ? Vefayı çoğumuz yapılan iyiliğin değeri olarak ölçeriz.Halbuki vefa bilindiği gibi iyiliğin değeri değildir.Vefa ''sevgi bağlılığı,sevgide durma'' anlamlarını taşımaktadır.Peki kişi sevgide nasıl durur. Bunun bir adresi var mıdır.Sizlerinde söylemiyle bu vefa bize konum atabilir mi? Vefanın adresi var ve bunu her köyde her ilçe de her il hatta belki inanması zor gelir her büyükşehirde dahi bulabilirsiniz.Vefa bir varlıktır.Soyut bir kavram özelliği gibi görünse de somut bir varlığa bürünen ,gözle görülüp elle tutulabilir.Nasıl mı? Sizi siz yapan insanlar vardır.Bazen onları aramaya vakit dahi kalmadan yanı başımızda omuzları her zaman sizi bekler durumdadır.Ağlarken sorularıyla bunaltan ,en ufak şeylerde sinsicı açığınızı arayan değil,gözyaşlarınız dökülürken elleriyle silen ve yanı başınızda susup sakinleşmenizi bekleyen insanlar vardır.O kişi belki kilometrelerce uzağınızda olabilir. Ya da arada ulaşılamayacak engellerde çıkabilir.Lakin onun sevmesine,sevilmesine engel değildir.Vefa gösterilen sevgiye bağlı kalmaktır.Onun sevgisinin içinde durmaktır.

     Uzaktaki insan aslında hiç de uzak değildir.Siz yeter ki ona seslenmeyi bilin o her şekilde sizi duyup gelecektir.Sığınmak ister insan,huzur veren bir limanın olmasını ister,küçük bir ev belki bir de bahçe ,rengarenk çiçeklerin kokusunu en derinlerde hissetmek ister.İşte bu istenenleri hepsi o kişi de gizlidir.Aramaktan korkmayın ,bulmayı ümit ederseniz arayacağınız yol önünüzdedir.Bir şehri güzel yapan taşı,binası,ağacı,kuşu değildir.Hiç bilmediğiniz bir şehri dahi güzel yapan yaşayan insanıdır.O kişi size  en kötü yerleri pembe gözlüklerle gösterir.Çıkılmaz olumsuzlukların kestirme yollarına götürür.İnanmaktan vazgeçmeyin,vazgeçilecek şeylere zaten inanmazsınız.Eğer vefa istiyorsanız vefa gösterin. Çünkü hiç bir şey kendiliğinden meydana gelmemiştir.Benim en güvenilir huzur limanım demek için en güvenilir huzur limanı olun.

       Sevginin en içlerinde durun ki uzak sandıklarınızın yanı başınızda olduğunu görebilesiniz.Sevgide kalın . . . 

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi