Bu İçeriği Paylaş
3 Temmuz 2017 Pazartesi

İPSALA’DA ÖRNEK BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazar: 
Nuri YAŞAR 

Yazar Hakkında: 


 Evet, Yıllardır düşündüğüm hayalimde canlandırdığım bir hayalim gerçekleşti. Mutluluğumu tarif edecek kelimeleri bulamıyorum, şükran ve teşekkür kelimeleri hafif kalıyor.

Yıllar önce başka ülkelerde görüp te imrendiğim, hani bizde de yöneticiler,  Kaymakamlar veya başkanlar sabahtan evinden bisikletle çıkıp işine giderken halkıyla selamlaşsa haliyle etrafındakiler de  bisiklete  binerler,  sağlık açısından, ekonomi açısından temiz hava açısında bunlara  harcanan milyarlar açısından ne kadar büyük bir teşvik olur diye yazmıştım. Hatta uzun bir aradan sonra dayanamamış bunu yine kaleme almıştım.

Ben bisiklete hem ulaşım aracı hem de baktığım için başkalarının araba ile gittikleri yollara ben bisikletle gider gelirim. Hatta bana “Yaşına başına bakmadan çoluk çocuklarla bisiklete biniyorsun” diye de hep takılırlar.

 Son Kaymakam atamalarında gazeteci Abdullah Yılmaz kardeşimden İpsala’ya bisiklete meraklı bir kaymakam geldiğini duyunca bayağı da heyecanlandım hani. İpsala’ya gittiğimde makamda bu konuya çok sıcak ve samimi bir yönetici Kaymakam Ali Uysal bey ile tanıştım hemen lafı uzatmadan konuyu bisiklete bağladım. Onun öncülüğünde bir hareket başlatılmasını söyledim. Hatta İpsala Enez arasında bir bisiklet turu düzenlenmesini benimde katılabileceğimi söylerken o da turun yapılacağını gülerek beni de davet edeceğini söylediler. Elbette tarifsiz mutlu oldum.

Ve işte bu gün İpsala’da Ali bey’in önderliğinde başlatılan proje ile hayırseverlerle birlikte bisiklet alma imkânı olmayan tam 300 çocuğa bisiklet alındı. Önlerinde kaymakam ve belediye başkanı tur attılar. Haberin videosu beni tekrar son derece heyecanlandırdı ve mutlu etti.

Sayın Kaymakamım size insanım adına, çocukla adına son derece minnettarım. Çünkü benim de bisikletim olmamıştı.  Siz bu gün 300 çocuğa 300 bisikleti vermekle 300 çocuğun kalbine girdiniz. Ana babalarının kalbine girdiniz. Bu 300 çocuk elbette bir başlangıç ve son derece teşvik edici adım. Bunların arasında belki de İpsala’yı hatta ülkemizi temsil edecek sporculardan var. Ayrıca sağlıklı nesillerin başlangıcı sağlıklı çocuklar ile olur.  Bisikletin sağlık ve sağlık harcamaları üzerindeki önemini burada tekrar yazmaya gerek görmüyorum. Zira beraberinde ekonomik tasarruf da çok önemli. Tüm bunları birlikte düşündüğümüzde yaptığınız hareketin önemi daha da büyüyor.

Sayın Belediye Başkanı Mehmet bey kardeşim, sizinde bu konuya yakından ilgilendiğinizi ve sıcak baktığınızı biliyorum. Artık şimdi Çocuklarımız için ve bisiklet kullanan yetişkin insanlarımız için bisiklet yolları yapımına vakit kaybetmeden geçilmesi teşvik edici yönüyle de gerekir. Sizin bunlara da başlayacağınıza inanıyorum.

Son cümlem, Sayın kaymakamımızdan belediye başkanımıza ve tüm hayır kişi ve kurumlarımıza gerçekleşen hayalim ve çocuklar için bir kerede teşekkürü borç bilmekteyim

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi