Bu İçeriği Paylaş
9 Ekim 2017 Pazartesi

YENİ SU SAYAÇLARININ FİYATI BELLİ OLDU

250TL’DEN SATILACAK SAYAÇLARIN MOTAJINI BELEDİYE ÜSTLENDİ


 İpsala Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında İpsala belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın meclise sunduğu dilekçe de kartlı sisteme geçilmesi planlanan yeni akıllı su sayaçlarının fiyatının belirlenmesi, ödeme şekli ve montajının yapılması görüşüldü.

Belediye Başkanı Mehmet Kerman, yeni su sayaçlarının belediyeye 250TL maliyetinin olduğu ifade etti. Yapılan görüş alış verişleri sonunda kar amacı gütmeden İpsala halkına yeni su sayaçlarını maliyetine vermeye karar verildi. Ödeme şekli 250TL peşin ya da kredi kartı olan vatandaşlara kredi kartına 5 taksit yapılmasına karar verildi.

Saatlerin sadece takma sökme işlemini üstlenen belediye vatandaştan bu konuda bir ücret talep etmeyecek.

Yeni su sayaçlarının çok hassas olması nedeni ile dışarda bulunan akıllı sayaçların bozulma riskinin daha yüksek olduğundan içeri alınması gerektiğinin üzerinde durulan mecliste sayaçların içeri alınma zorunluluğu getirilmesi kararı düşünüldü fakat bu konu vatandaşın tercihine bırakıldı. Sayacını içeri almak isteyen vatandaşlar masrafını kendileri karşılayacak. Belediye bu konuda sadece saat değiştirme işlemini gerçekleştirecek ve bundan bir ücret talep etmeyecek

 
Bu içerik 2089 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi