Bu İçeriği Paylaş
9 Ekim 2017 Pazartesi

EKİM MECLİSİNDE ÖNEMLİ KARARLAR GÖRÜŞÜLDÜ

İpsala Belediyesi 2017 Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti


 06 Ekim 2017 Cuma günü akşamı saat: 19.00’da salt çoğunluğun sağlanması ile başlayan İpsala Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı İpsala Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Gündemin birinci maddesi açılış ve yoklamanın ardından belediye yazı işleri müdür vekili Gökhan Erken tarafından okunan Ekim Ayı Meclis gündemi, gündeme alınması talep edilen dilekçeler ve İmar komisyon raporlarının gündeme alınması konusunda meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Oylama neticesinde dilekçelerin gündeme alınması sonrasında Ekim ayı meclis toplantısı ikinci gündem maddesi olan İpsala belediyesinin üyesi bulunduğu birliklerden ayrılmasının görüşülmesine geçti.

İPSALA BELEDİYESİ ÜYESİ OLDUĞU 5 BİRLİKTEN AYRILMAK İSTEDİ

İkinci gündem maddesinde İpsala belediyesinin üyesi bulunduğu 8 birliğin 5’inden istifade etmediği ve belediyeye yük getirdiği gerekçesi ile ayrılma talebi geldi. Bu konuda meclis üyeleri tarafından birliklerin belediyeye ne katkısı olduğu konusunda araştırmak istemesi nedeni ile konunun bir sonraki meclise bırakılması kararı çıktı. Gündem maddesinin oy birliği ile Kasım ayı meclisinde görüşülmesine karar verildi.

İMAR KONİSYON KARARLARI MECLİSTEN OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Ekim ayı meclisinde bir sonraki oylamada imar komisyon raporlarının görüşülüp onaylanmasına geçildi.

Burada şahıslara ait üç dilekçe görüşülerek meclisin onayına sunuldu dilekçeler oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Belediye başkanı Mehmet Kerman’ın şahsına ait komisyon dilekçesi okundu. Burada konu ile ilgili meclis kısa bir açıklamada bulunan Belediye başkanı aynı zamanda meclise başkanlık yapan Mehmet Kerman, oylama sonucu için dışarı çıkarak yerine vekil olarak meclis üyesi Kerim Bayraktar’ı bıraktı. Konuyla ilgili meclis üyelerine görüşlerini soran Meclis Başkan Vekili Bayraktar, oylamaya geçti. Dilekçe oy birliği ile kabul edildi. Komisyon raporlarının görüşülüp onaylanmasının ardından meclise havaleli evrakların görüşülmesine geçildi.

Üçüncü gündem maddesinde meclise havaleli evrakların görüşülmesinde dilekçeler yazı işleri müdür vekili Gökhan Erken tarafından tek tek okundu.

KERMAN: “ SÖZÜMÜZ, SÖZ. SANAYİNİN ALT YAPISINI YAPACAĞIZ”

Meclise gelen havaleli evrakların görüşülmesinde İpsala S.S Küçük Sanayi sitesinin dilekçesi okundu. Bu konuda belediye meclis üyesi olan aynı zamanda İpsala S.S Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Suat Batı’dan bilgi alan Meclis Başkanı Mehmet Kerman, “inşallah kıs aşurede sanayi sitesine başlarsınız” dedi. Dilekçe ile ilgili “ sözümüz söz. Sanayi sitesinin alt yapısını İpsala belediye Başkanı olarak yapma sözü vermiştik. Yapacağız da. Yapmama şansımız yok. Sanayi sitesi yönetim kurulu olarak toplanın İpsala belediyesine İçme suyu hattı, kanalizasyon ve yollarınızla ilgili bir proje hazırlayın, birim fiyatları, km uzunluklarını belirten detaylı bir dilekçe ile meclisimize sunun. Ve bizde bir sonraki mecliste bu konuyu görüşüp onaylayalım” diye konuştu. Bu görüşünü meclis üyelerin onayına sundu oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra şahıslara ait imar palan değişikliği ile ilgili dilekçeler yazı işleri müdür vekili Gökhan Erken tarafından okunarak imar komisyonuna havale edilmesi görüşülerek oylamaya sunuldu oy birliği ile karar verildi.

YENİ AKILLI SU SAYAÇLARI 250TL VE KREDİ KARTINA 5 TAKSİT OLARAK BELİRLENDİ

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın dilekçesi olan akıllı su sayaçlarının fiyatlarının belirlenmesi ve montajı görüşüldü.

İpsala Belediye Su işleri Sorumlusu Mehmet Ayaz, meclise davet edilerek konu ile ilgili meclis üyelerinin ve meclis başkanının sorularını yanıtladı. Görüşmeler neticesinde İpsala belediyesine 250TL maliyeti olan su sayaçlarının kar amacı gütmeden vatandaşa verilmesi ve sadece saat sökme takma işleminin İpsala Belediyesi tarafından ücretsiz yapılması kararı alındı. Yeni akıllı su sayaçlarının ödeme şekli ise peşin ya da kredi kartına 5 taksit imkânı olarak belirlendi. Karar meclisin onayına sunuldu. Oy birliği ile kabul edildi.

ALİ KARTOL’UN TEKRARDAN GÖREVE ALINMASI GÜNDEMDE

İpsala Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde iken emekli olan ve Belediye Yazı işleri Müdürü rahmetli Zafer Atlı’dan sonra Yazı İşleri Müdürlüğü görevini uzun bir süre vekâleten yürüten Ali Kartol’un kanunda yer alan maddede emekli olduktan sonra 6 ay içerisinde tekrardan görece dönme talebi doğrultusunda meclis üyelerine görüş ve önerileri soruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Meclis Başkanı Mehmet Kerman, “ arkadaşlar burada bir art niyet düşünmeyin. Arkadaşımız görevini başarı ile yürütürken günün şartları gereği emekliliği de gelinden ayrılma kararı aldı. Bizde buna saygı duymak zorunda kaldık. Ama bizim şuanda yazı işleri müdürlüğü kadromuza ihtiyacımız var. Şuanda bu göreve vekâleten bakan Gökhan arkadaşımız konuyla ilgili deneyimsiz olduğu için eksiklerimiz oluyor. Yeni birinin yetişmesi zaman alacaktır. Ali arkadaşımız zaten emekli maaşı alıyor. İsterse gelmeye de bilir. Tekrardan göreve başladığında yeniden bir memur gibi başlayacak. Çift maaş almayacak yani. Buraya gelmesi onun için çok cezbedici bir durum değil. Ama bizim Ali beye yani yazı işleri kadrosuna ihtiyacımız var. Bu nedenle Ali beyin yeniden yazı işleri müdürlüğüne dönmesi için konuyu sizin görülerinize sunuyorum” dedi.

Meclis üyeleri bu konuda oylama yapılmadan belediye başkanı Mehmet Kerman’a yetki verilmesi kararı aldı.

Oylamaya geçildi. Ali Kartol’un göreve yeniden getirilmesi konusunda belediye başkanı Mehmet Kerman’a yetki verilmesi meclis üyelerinden Gürel Kale ret vererek oy çokluğu ile kabul edildi. 

 
Bu içerik 502 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi