Bu İçeriği Paylaş
6 Ekim 2017 Cuma

OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN ELEŞTİRİ OKLARINDA AKP VARDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 4 Ekim 2017 Çarşamba günü CHP İpsala İlçe Örgütünü ziyaret etti


 Gaytancıoğlu, gerçekleştirdiği ziyarette eleştiri oklarını hükümete yönelterek AKP’nin artık ülkeyi yönetemediğini ve her alanda başarısız olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti:

                “ BUNLAR İÇİN TÜRKİYE’NİN İTİBARI ÖNEMLİ DEĞİL”

“ 100yıl önce Sevr anlaşması imzalanırken bir Kürt devletinin kurulması gündeme gelmiş ama Lozan anlaşması ile birlikte bu anlaşma biliyorsunuz paçavra edildi. Böyle bir anlaşma yok. Eee… Böyle bir rüyaları var. Bu rüya gerçekleşiyor mu? Evet. Amerika’nın bölgeye gelmesi ile çekiş güç aracılığı ile sonra Irak’ı işgal etmesi ile Suriye’nin de içinde işit denilen bir örgüt kurdurularak buna bir taşeron da yardım ederek… Oradan da PYD ve PEJAK, PEJAK kim PKK. PEJAK nerde İran’da. Peki, büyük kürdistan nasıl olacak. İran’dan Irak’tan toprak alacaklar. Türkiye ve Suriye’den toprak alacaklar. Irak’tan Barzani aracılığı ile aldılar. Suriye’den PYD aracılığı ile aldılar. İran’dan almadılar. İran şuanda gündem de değil. Ama Türkiye gündemde. Güney Kürdistan’ın neresi olduğunu hepimiz biliyoruz. Diyarbakır. Onlar hamet diyorlar. Peki, biz bu rüyayı biliyor muyuz? Biliyoruz. Peki, sen bu rüyayı gerçekleştirmek isteyen adamı neden kırmızı halı ile karşılıyorsun? Bayrağını tanıyorsun, on başı ile karşılarken şimdi en üst düzeyde Cumhurbaşkanı ile karşılıyorsun. Demek ki sen bu rüyaya yardımcı oluyorsun.”

“ PETROLÜ BİZDEN SATIYORLAR”

Cumhuriyet Halk Partisinin ciddi anlamda iktidar adayı olduğunu ifade eden Gaytancıoğlu’nun eleştirilerinden ithal ürün konusunda Ekonomiden sorumlu Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’da nasibini aldı.

“ sen kapıyı kapattığın anda (AKP hükümeti) Barzani çocuklarına ekmek bulamaz. Her şeyi senden alıyor. Petrolü bizden satıyorlar. Onların toprakları kurak hiçbir şeyleri yok. Ama çözülemeyecek hiç bir sorun yok. CHP ciddi anlamda iktidar adayıdır. Bu yaşananlar devletteki ciddiyetsizliği göstermektedir. Mehmet Şimşek’in ve Fakıbaba’nın yerli üreticiyi desteklemek yerine ithal ürüne yer vermesi, başka ülkelerin üreticilerini desteklemeleri AKP’nin üretim politikasının olmadığını gösterir. Zaten eğitim alanında da hiçbir politikası yok. 4+4 ile başladı 17 bin köy okulunu kapattı. 81 ilin milli eğitim müdürlerinin desteklediği övgü ile bahsettiği TEOG sınavını bir gecede AKP Genel Başkanının ‘bunu kaldıralım’ sözü ile yine aynı 81 ilin milli eğitim müdürleri ‘evet bu sistemi kaldıralım, çok kötü bir sistem bu sistem’ demesi devlete olan liyakatin bittiğini gösterir. AKP artık bu ülkeyi yönetemiyor. Ne eğitimi ne sağlığı çözebiliyor.”

“BU YIL ENEZ YILI”

2017 yılının Enez yılı seçilmesi ile Enez’de gerçekleşen programa katıldığını anlatan Gaytancıoğlu, buradaki programda konuşma yapan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’yı yaptığı konuşmadan dolayı kınadığını sert sözler ile açıkladı.

“ il genel meclis üyeleri toplanmış. 2017 yılını Enez yılı ilan etmişler. Bizi de davet etmişler gittik. Belediye Başkanı Ezen Belediye Başkanı bizde olduğu gibi orada da AKP’li. Sayın başkan orada bir konuşma yaptı. Konuşmasında ‘ben bu toplantının olduğunu bilmiyordum’ dedi. Bende kendi konuşma sıramda aynen şöyle dedim; Enez yılı olduğunu herkes biliyor. 25 İl genel meclis üyesi buraya gelmiş, kaymakam buraya gelmiş, özel idare burada toplantı yapıyor… Belediye başkanının bunu bilmemesi, duymaması çok ayıp. Ben Ankara’dan duyup geliyorum, kaldı ki İktidar Partisi’nin milletvekili de gelmemiş. Bizim Erdin Bircan’ın gelememesi çok normal. Çünkü Sayın Bircan kaza yaptı. Kendisini ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Sağlık durumu iyi sizlere selamları var.”

AKP MECLİS ÜYELERİ ALANI TERK ETTİ

“ buradaki konuşmam sırasında AKP il genel meclis üyeleri siyaset yapma dediler. Hatta bir iki tanesi alanı terk etti. İşin güzel tarafı orada bulunan tarafsız muhtarlarımız alkışladılar. Ve bir kişi ‘vekili 15dk. Dinleyemediniz. Biz sizi 15 yıldır dinliyoruz. Bırakın konuşsun ’dedi. AKP’nin Türkiye’yi yönetemediği zara verdiği ortadadır. Bunu da her alanda görüyoruz” diye konuştu. 

 
Bu içerik 450 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi