Bu İçeriği Paylaş
9 Ekim 2017 Pazartesi

Bircan: Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış

Bircan: Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış


 Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın geçen sene doğalgaz indirimi için vermiş olduğu soru önergesi indirimden 1 sene sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından yanıtlandı. Bircan Bakanlık ile “Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış 1 sene sonra yanıt verebiliyor ancak, Bakanlığın hızına hayran kaldım!” diye dalga geçti.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın 27 Ocak 2016 tarihinde enerji fiyatlarındaki düşüşün tüketiciye yansıtılması için çalışma başlattıklarını söylediğini ve Bakanın 21 Nisan 2016’da da indirim için çalışıldığı söylediğini ifade ederek, 22 Eylül’de bir soru önergesi vermişti. Soru önergesi sonrasında indirimi yapmak zorunda kalan Bakanlık 1 Ekim’de yüzde 10 indirim yapmıştı.

Bakanlığın indirimin üzerinden bir seneden fazla geçtikten sonra soru önergesini yanıtladığının altını çizen Erdin Bircan, “Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış 1 sene sonra yanıt verebiliyor ancak Enerji Bakanlığının hızına hayran kaldım. 10-12 ay geçmeden hiçbir şey yapamıyor bakanlık.  Geçen sene ocakta indirim için çalışmaya başlayıp bizim gündeme getirmemiz sayesinde ekim ayında indirim yapabilmişlerdi. Konuyu biz 22 Eylül’de gündeme taşıdık,1 Ekim’de indirim yapıldı, yanıt vermeleri 1 seneyi geçti. Tüm işleri bu hızla yaptıkları da ortaya çıktı” dedi.

Bircan’ın Eylül 2016’da vermiş olduğu soru önergesine Ekim 2017’de yanıt veren Bakan Berat Albayrak, “BOTAŞ'ın abone ve serbest tüketicilere uygulayacağı doğalgaz toptan satış fiyatlarında, 01 Ekim 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %10 oranında indirim yapılmıştır” açıklamasını yapabildi. 

 
Bu içerik 244 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi