Bu İçeriği Paylaş
9 Ekim 2017 Pazartesi

UZUNKÖPRÜ’DEN 100’E YAKIN ÜRETİCİ SİMENTALLERİ GÖRMEYE GELDİ

GÖKSU TARIM HAYVANCILIK ÖRNEK PROJE OLARAK EV SAHİPLİĞİ YAPTI


 Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kayahan Çolak, Ziraat Bankası ile yürütülen protokol çerçevesinde 5-9 aylık arası gebe Alman cinsi Simental ineklerden talepte bulunan üreticilere dağıtılmasına yönelik projenin hayata geçirilmesi öncesinde, projeyi hayta geçiren Göksu Tarım Hayvancılığı ziyaret etti.

İpsala Kumdere’de bulunan Göksu Tarım Hayvancılık şirketi yetkilisi İbrahim Göksu ve şirket sorumlularının karşıladığı Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kayahan Çolak beraberinde Uzunköprü süt üreticileri birlik üyeleri üretim tesisini gezerek akıllarındaki soru işaretlerini sordu. Üreticiler simental ırkı hayvanların et ve süt üretimi, doğum, beslenme gibi konular hakkında bilgi aldılar.

Uzunköprü süt üreticileri birlik üyelerinin neredeyse tamamının katıldığı ziyaretin amacının üreticileri bilgilendirmek ve akıllarda kalan sorulara yerinde, konunun uzmanlarından cevap alabilmek olduğunu söyleyen Çolak, “hayata geçirmek için gün saydığımız bölgemizdeki hayvancılık sektörüne yepyeni bir soluk getirecek olan projenin bir örneğini incelemek üzere birlik üyelerimizle beraber Göksu Tarım Hayvancılık Şirketini ziyaret etmek istedik. Birlik üyelerimiz proje öncesinde kafalarındaki soruları yanıtlasınlar, yerinde canlı örneğini görsünler diye böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Bugün burada bize ev sahipliği yapan aynı zamanda bizleri bilgilendiren Göksu Tarım Hayvancılık şirket yetkilisi İbrahim Göksu’ya ve şirket sorumlularına çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

 

 

 
Bu içerik 629 defa okundu.
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Web Sayfamıza Nereden Ulaştınız?Sonuçlar
Diğer Anketler
Günün Diger Manşetleri
İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇTİ İPSALASPOR, YENİİMARET’İ 2-0’LA GEÇ.. Hafta sonu İpsala ilçe stadında oynanan maçta rakibi Yeniimaretspor’u Hüseyin K..
Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor… Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınla.. Atatürk Park Kafe 1881-193∞ Kadınlar Matinesi düzenliyor…..
BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET BAYRAKTAR’DAN FUARA DAVET.. Atam motosiklet kulübü İpsala temsilcisi Yılmaz Bayraktar, motosiklet ve bisikle..
Üye Bilgi